Üniversitemiz Ankara’da Düzenlenen 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne Katıldı 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni gerçekleştirildi.

 

Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Erdinç Gülcü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Elif Akın Kazancıoğlu, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Faika Yaralı Karakan, Dr. Öğr. Üyesi Zehra Gökçe ve Öğr. Gör. Ali Güngör de katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada: “Dünyadaki gelişmelere, ülkemizin ihtiyaçlarına, milletimizin taleplerine göre okul öncesinden üniversiteye kadar eğitim-öğretimin tüm aşamalarında tedrici bir değişim şart. Önemli olan, bu değişimi konunun tüm taraflarının katılımı, katkısı ve kararıyla gerçekleştirebilmektir.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkese eğitim-öğretim konusunda mümkün olan en iyi imkânları sağlamanın gayreti içinde olduklarını belirterek lise mezunu her gencimizin yükseköğrenime devam edebileceği bir altyapı kurulduğunu ifade etti.

 

Tören sonunda YÖK Üstün Başarı Ödülleri’ni sahiplerine takdim eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019-2020 akademik yılının hayırlara vesile olmasını temenni ederek yeni akademik yılda öğrencilere, öğretim görevlisi ve üyelerine başarılar diledi.