Hemşirelik Bölümü Öğrencileri Bilgilendirme Standı Açtı

 

Üniversitemiz Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencileri, Halk Sağlığı Hemşireliği dersi kapsamında Sosyal ve Kültürel Merkez binasında “Tütün Ürünlerinin Kullanımının Zararları” konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirme standı açtılar.

 

Faaliyet kapsamında üniversitemiz öğrenci ve personeline yönelik tütün kullanımının yol açtığı sağlık sorunları hakkında bilgiler verildi. Etkinlikte görev alan öğrenciler;  tütün kullanımının kanser, akciğer hastalıkları ve kardiyovasküler hastalıklar dâhil olmak üzere bir dizi kronik hastalık için ana risk faktörlerinden biri olduğunu söyleyerek, tütün kullananların ise yaklaşık yarısının tütününe bağlı sağlık sorunları nedeniyle hayatlarını kaybettiklerini ifade ettiler.

 

Hemşirelik Bölümü öğrencileri ayrıca üniversite kampüsünde karşılaştıkları öğrenci ve personelle konu ile ilgili sohbet ederek tütün kullanımının zararları konusunda ve tütün kullanımından kurtulma yolları ile ilgili bilgiler paylaştılar.