Hemşire Adayı Öğrencilerimiz Engelleri AştılarYusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Öğr. Gör. Fatma Karasu’nun koordinesinde güzel etkinliklere imza attılar.

 

Öğrencilerimiz “Engellilerle Yaşam” dersi kapsamında Kilis İlinde bulunan “Mavi El Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Beyazel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Ekrem Çetin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Kilis Özel Eğitim Uygulama Merkezi (I. Kademe) ve Duru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkez”lerini ziyaret ettiler.  

 

Hemşire adayları öğrenciler gittikleri rehabilitasyon merkezlerinde barınan çocuklarla oyunlar oynadılar, sohbet ettiler ve çocuklarla hoşça vakit geçirdiler. Öğrenciler, bir gün bile olsa engelli kardeşlerimizle birlikte olarak onların yaşadıkları sıkıntılara şahit olduklarını, onların yüzlerini güldürmek ve gönüllerini hoş tutmak adına ellerinden geleni yaptıklarını söylediler. Toplum olarak engellilere olan davranışlarımızda daha dikkatli olunması gerektiğini ifade eden öğrenciler, herkesi daha duyarlı olmaya davet ettiler.