Üniversitemizde “Öğrenci İşleri” Programının Çekimi Gerçekleştirildi

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, TRT Haber’de yayımlanan “Öğrenci İşleri” programının çekimlerine katıldı. 

Rektörümüz Karacoşkun, Rektörlük Makamı’nda gerçekleştirilen çekimlerde Üniversitemizin öğrenciler için ideal bir üniversite olduğundan bahsetti. “Bir öğrenci bir üniversiteden ne bekler?” sorusundan hareketle Üniversitemiz hakkında bilgiler verdi. Ucuz bir şehirde, şartları kolay bir ortamda, yetkin, yeterli bir akademik kadro eşliğinde, ulaşım sorunu yaşamadan, sportif etkinliklere katılarak eğitim almak isteyen öğrenciler için Üniversitemizin son derece ideal olduğunu vurguladı. Yurt imkânlarının bütün öğrencileri kucaklayabilecek yeterlilikte olduğuna değinen Karacoşkun, yurtta kalmak istemeyen öğrencilerin kampüs çevresinde uygun fiyatlarla, eşyalı stüdyo dairelerde yaşayabileceklerini belirtti. 

Dünyanın farklı yerlerinden Üniversitemizde eğitim almak için gelen yabancı uyruklu öğrencilerimizin Üniversitemiz TÖMER bünyesinde nitelikli Türkçe eğitim alarak kendilerini kendi ülkelerinin geleceği için hazırladıklarını anlattı. 

Araştırma Merkezlerindeki çalışmaların bir ekip işi olduğunu vurgulayan Karacoşkun, Üniversitemizin çok güçlü, genç, dinamik, donanımlı akademik kadrosunun Araştırma Merkezlerimizde son derece verimli çalışmalara imza attıklarına değindi. 

Üniversitemizin yurt içi ve yurt dışı ikili anlaşmaları hakkında bilgi veren Karacoşkun, çevreye duyarlı, yeşil alanlarıyla ön plana çıkan Üniversitemizin bu bağlamda çok iyi bir sıralamada olduğunu vurguladı. 

Ziraat Fakültesi’nde bulunan zeytin ağaçlarından ürettiğimiz zeytinleri lisans, yüksek lisans öğrencilerimizin araştırma laboratuvarında yetkin akademisyenlerimiz eşliğinde örnek model olarak sıvı sabun, zeytin yağı, katı sabun olarak bir sanayi ürününe dönüştürdüklerinden bahsetti. Ziraat Fakültesi’ndeki seraların da son derece önemli olduğunu vurguladı. Bu seralarda kampüslerimizi süsleyen endemik bitkilerin yanı sıra sebze ve zeytinler yetiştirildiğini anlattı. 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunda, istihdama yönelik açılan bölümlerle öğrencilerimizin geleceğe hazırlandığını ifade etti. 

Üniversitemiz; yeşil kampüsleri, sosyal, kültürel, sportif alanları ve imkânları, uluslararası öğrencileri ve bu öğrencilere sağladığı imkânlar, ulaşım ve barınma kolaylıkları, sekiz ay ilkbahar mevsimi gibi geçen iklim koşullarıyla birlikte pek çok özellikleri ve güzellikleriyle aydınlık geleceklerin teminatı ve öncelikli adresi olduğunu vurguladı. Tüm öğrencilerimizi kendilerini evlerinde gibi hissedebilecekleri bu sıcak ortama beklediğimizi belirten Karacoşkun, tüm öğrencilerimize başarılar diledi. 

Çekimler, kampüslerimizin görüntülerinin alınmasıyla sona erdi.