Üniversitemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenlendi


Üniversitemiz Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel bir etkinlik gerçekleştirildi.

 

Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, Emekli Öğretmenler Şenel Özköseler ve Ökkeş Özköseler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar yaptı.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun yaptığı konuşmada, hayatımızdaki ilk öğretmenlerimizin annelerimiz olduğundan bahsederek kendisine anne şefkatiyle yaklaşan ve programa katılan ilkokul öğretmeni Şenel Özköseler’e şükranlarını sundu. Rektör Karacoşkun Yunus Emre’nin “Sevelim sevilelim…” sözünden yola çıkarak öğretmenlerimizin öncelikli olarak insan olmayı, merhametli olmayı öğretmeleri gerektiğini belirtti. Rektör Karacoşkun, yalnızca bir güne sığdırılmayıp öğretmenlerimizin her gün saygıyla anılması gerektiğini dile getirdi.

 

Program, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Hilal İmam’ın “Köy Öğretmenleri” isimli bir şiir, öğretim elemanlarından Arş. Gör.  Bekir Sıttık Kılıç’ın bir hikâye, Sınıf Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Merve Kersentaş’ın “Çocuklarım” isimli bir şiir ve Türkçe öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Meryem Albayram’ın “Seninle Her Mevsim Bahar Öğretmenim” isimli şiirleri okumalarıyla devam etti.

 

Ardından üniversitemiz Müzik Bölümü öğretim elemanlarından Okutman Özgüç Acun Arslan tarafından gitar dinletisi gerçekleştirildi.

 

Programın özel konukları olan Emekli Öğretmenler Şenel Özköseler ve Ökkeş Özköseler, genç öğretmen adaylarına öğretmenlik tecrübelerinden bahsettiler.

 

Program sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Özköseler çiftine çiçek ve plaket takdim etti.