Üniversitemizde “Erasmus+ Deneyim Paylaşımı” Başlıklı E-Toplantı Gerçekleştirildi

 

Üniversitemizde “Erasmus+ Deneyim Paylaşımı” başlıklı e-toplantı, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü Öğr. Gör. Yusuf Avar’ın yönlendiriciliği ve Üniversitemizde öğrenim gördüğü sırada Erasmus + Değişim Programı'ndan yararlanan Arafat Sevinç, Yaren Nisa Zeybel, Ibrahem Adham Dıtbachaturkmani ve Nazım Işıkçı’nın katılımlarıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi.  
E-toplantıya katılan dinleyicileri selamlayarak konuşmasına başlayan Öğr. Gör. Yusuf Avar, "Erasmus+ Öğrenim ve Erasmus+ Staj Hareketliliği" hakkında kısaca bilgi verdi.
Bahçe Bitkileri alanında yüksek lisans yapan ve şu anda eğitimine Portekiz’de devam eden Dıtbachaturkmani; Erasmus programına katılmak isteyen öğrencilerin korkmaması gerektiğini belirtti. Daha sonra Erasmus aracılığıyla gittiği Polonya’da ve hâli hazırda eğitim gördüğü Portekiz’de edindiği tecrübeler hakkında bilgi verdi. 


Dıtbachaturkmani’den sonra, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunumuz Arafat Sevinç, European Solidarity Corps çerçevesinde Bulgaristan’da eğitim danışmanlığı yaptığını, lisans döneminde de iki defa Erasmus+’tan yararlandığını ifade etti. Erasmus+ sayesinde dünyayı, kendisini ve kültürleri daha iyi tanımladığını sözlerine ekledi.     
Üniversitemizin Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nün son döneminde olan Yaren Nisa Zeybel, Erasmus+ Sınavı’na hazırlık sürecinden, gittiği üniversite ile ilgili yaptığı araştırmalardan, Erasmus+ hibesinden, Polonya’da yaşadığı deneyimlerden, eğitim sisteminden, ulaşımdan ve günlük yaşamdan edindiği tecrübelerini aktardı.


Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunumuz Nazım Işıkçı ise yaşadığı tüm zorluklara rağmen Erasmus+’tan yararlanılması gerektiğini vurguladı. Teknik bir üniversiteye gittiği için iyi fırsatlar yakaladığını belirten Işıkçı, mentor sistemi, dil gelişimi ve Erasmus+ kapsamında yapılan etkinlikler hakkında bilgiler verdi.  


E-toplantı konu ile ilgili soru-cevap bölümü ve online yapılacak olan Erasmus+ sınavı hakkında verilen bilgi ile sona erdi.

 

Youtube Linki: https://www.youtube.com/watch?v=KUllqpAwGic&t=608s