Üniversitemize Yeniden Rektör Olarak Atanan Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un Göreve Başlama Programı ve Basın Açıklaması

 

5 Şubat 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden Kilis 7 Aralık Üniversitesine Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, göreve başladı. Pandemi kuralları doğrultusunda Üniversitemiz akademik ve idari personeli tarafından karşılanan Rektörümüz Karacoşkun, çiçek takdiminin ve cübbe giyme töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak tebrikleri kabul etti. 

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlük binasında yapılan ve Rektör Yardımcıları, Rektör Danışmanları, Üniversitemiz birim yöneticileri ile akademik ve idari personelinin katıldığı törende, Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun Üniversitemizin Rektörlük cübbesini yeniden giydi. 
 
Cübbe giyme töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, kendisine gösterilen teveccühten dolayı onur duyduğunu belirterek dört yıllık rektörlük görevi süresince; Üniversitemizin fiziksel gelişiminin, akademik yapılanmasının, bilimsel niteliğinin arttırılması ve geliştirilmesi noktasında bilimsel ve kültürel nitelikli birçok çalışmalar yapıldığını ifade etti. Rektörümüz Karacoşkun, aynı zamanda şehrin gelişmesi yönünde çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği sağlanarak birçok yeni projeye imza atıldığını ve Kilis’in tarihi, kültürel, sosyal, ekonomik yapısını güçlendirmek adına şehir içinde çeşitli bilimsel ve sosyal merkezlerin oluşturulduğunu sözlerine ekledi. 

Önümüzdeki dört yıllık süreç içerisinde; ortak akıl temelli, adil, ilkeli, üniversiteyi ve şehri geliştirecek her gayreti aynı azim ve kararlılıkla sürdüreceğini belirten Karacoşkun; Kilis’imize üniversite kurulmasının mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a, Saygıdeğer YÖK Yürütme ve Genel Kurul üyelerine, Üniversitemizin nitelikli akademik kadrolarının güçlenmesi ve eğitim-öğretim ile araştırma-geliştirme potansiyelinin gelişmesinde büyük katkıları olan Kilis Valisine, Kilis Milletvekillerine, Kilis Belediye Başkanına  Siyasi Parti ve Yöneticilerine, Kilis Vakfı Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine, üniversite-şehir bütünleşmesine katkı sağlayan tüm kurum, kuruluş ve paydaşlarımız ile Üniversitemizin faaliyetlerini yaygınlaştırmada önemli katkılar sunan akademik ve idari personel ile basın-yayın kuruluşlarına teşekkürlerini iletti.