Rektörümüz Karacoşkun’dan  Zeytin Dalı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Muhlis Salihoğlu’na Ziyaret         Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis’te yayın yapmakta olan kültür ve edebiyat dergisi Zeytin Dalı Genel Yayın Yönetmeni ve aynı zamanda Kilis Kültür Derneği Kilis Şubesi Başkanı Muhlis Salihoğlu’nu ziyaret etti.

 

         Ziyarette Rektörümüz Karacoşkun’a Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Yıldırım eşlik ederken, dernek yönetim kurulu üyeleri Av. Mecit İbanoğlu ile Ökkeş Mısırlı da sohbete eşlik ettiler.

 

         Kilis özelinde yerel kültür, edebiyat, şiir gibi bir çok konunun sohbet konusu olduğu ziyarette Rektör Karacoşkun; “Kilis’in özgün kültürüne, edebiyatına ve geleneklerine 24 yıldan bu yana ışık tutan, Kilis ile ilgili tez ve kültür araştırmalarında ilk başvurulan kaynaklardan biri olan, yayınlarını merakla takip ettiğimiz, adeta Kilis’in hafızası olan  Zeytin Dalı Dergisi, yaptığı özverili çalışmalarla takdiri hak eden ve destek verilmesi gereken bir yayın organı. Bu bağlamda Muhlis Salihoğlu’nun şahsında Zeytin Dalı’nın yazarlarına, çalışanlarına başarılar diliyorum.” dedi.

 

        Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’a nazik ziyareti, yüreklendirici ve destek veren sözlerinden dolayı teşekkür eden Muhlis Salihoğlu, Rektör Karacoşkun yönetimindeki Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin akademik ve sosyal anlamda, yerel kültüre ve kültür değerlerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.