Kilisli Şairler Üniversitemizde BuluştuKilisli şairler, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde düzenlenen  “Kilisli Şairler Buluşması” programında üniversiteli öğrencilerle bir araya geldiler.

 

Program, Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un İnciraltı Kahve Evi’nde verdiği kahve daveti ile başladı. Daha sonra rektörlük konferans salonuna geçen şâirler yazdıkları şiirlerini, etkinliğe büyük ilgi gösteren akademisyenler, öğrenciler ve şiir sevenler için okudular.

 

Başta Afrin şehitleri olmak üzere tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan “Kilisli Şairler Buluşması”nda Dr. Abdullah İhsan Özaytürk “Sorular” ve “Senden Öğrendim”, Emel Ünver “Kadınım” ve “Şehitlere” Hasan Şahmaranoğlu “Canbolat Camii’nde Sabah” ve “Gazel”, Gazi Hüseyin Kılbaş “Başka” ve “Can Vermeye Hazırız”, İrfan Aksoy “Can Mı Kaldı” ve “Deme Öyle”, Mehmet Karadaş “Kilis’i Düşünorum” Muhlis Salihoğlu “Yeniden Uyanış” ve “Gönül Bu” Mustafa Alpaydın “Gitme Kal Desen de Kalamayacağım” ve “Hasret Defteri” Uğur Elhan “Gelsin” ve “Eski Kışlar” adlı şiirlerini okudular.

 

Program sonunda bir teşekkür konuşması yapan Rektör Karacoşkun, gönül dünyamızı aydınlatan şiirleriyle programa renk katan değerli şâirlerimize teşekkür etti. Karacoşkun, Kilis’in kültür insanlarını ve edebiyatseverleri üniversiteli öğrencilerle buluşturmak ve Kilis’e dair araştırmalar yapmak amacıyla kurulan KİTAM’a (Kilis Tarihi ve Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi) şâir ve yazarlarımızı beklediklerini ifade etti.

 

Birlikte fotoğraf çekilmesiyle son bulan programın ardından öğrenciler, şâirlere kitap imzalattılar.